Jednoduché webové stránky ze šablon

Jednoduché, ale přitom moderní webové stránky pro nízkorozpočtové projekty a jednotlivce. Při tvorbě vycházím z mnou vytvořené univerzální šablony, která se jen mírně upravuje pro potřeby každého klienta. Nejlevnější a nejrychlejší řešení tvorby webu.

Mikrostránky a informativní webové vizitky jsou v mém pojetí jednoduché projekty s rozsahem do cca 10 podstránek. Jsou založeny na osvědčené struktuře s horizontálním menu a úvodní stránce se sliderem.

Mikrostránky (někdy se označují jako minisites), rovněž mohou mít podpůrnou funkci k hlavnímu webu (např. eshopu) a slouží nejen pro účely SEO optimalizace, ale rozšiřují na internetu povědomí o samotné značce či produktu mezi dalšími návštěvníky, kteří přes takový web přijdou na web hlavní.

Na rozdíl od většiny komerčních šablon, které jsou všechny naprosto totožné, se moje šablona liší individuálními úpravami hlavičky, loga a dalších částí (změna grafických prvků, barvy, písma). Proto žádný z projektů nevypadá nikdy stejně.

Ukázka šablony v praxi pro webové stránky Základní a Mateřské školy v Babicích u Šternberka.

Výroba a správa webu může být ze strany majitele naprosto bezúdržbová. V případě potřeby a při využití mého webhostingu jsou navíc drobné úpravy pro předplacené období v menším měřítku zcela zdarma (cca 1 hodina práce) včetně aktualizací redakčního systému. Celá tato akce je velmi unikátní hlavně pro ty, kteří chtějí své firemní nebo osobní webové stránky, ale nemají finanční možnosti na zhotovení stránek na míru.

Jaký je postup tvorby?

 1. Kontaktujte mě s poptávkou tvorby jednoduchých webových stránek. Zašlu vám k náhledu jeden z možných prototypů, z něhož mohu při tvorbě vycházet. Volba prototypu se nejčastěji odvíjí od odvětví vaší činnosti.
 2. Pokud se na zhotovení domluvíme, po zaslání všech podkladů a upřesnění zadání provedu kreativní úpravu šablony – zvolím vhodné barvy, písmo, a další grafické prvky ke konkrétnímu projektu. A implementuji dodaný obsah.
 3. Poté web spustím na zaheslovaném webhostingu v betaverzi, kde probíhají finální úpravy a ladění.
 4. Po dokončení a schválení web přesunu na váš webhosting a doménu.

Jaká je cena?

 • Cena za tvorbu mikrostránek a webových vizitek začíná od 6 000 Kč.
 • Konečná cena je stanovena podle konkrétního zadání, počtu potřebných podstránek, webhostingu. Pro stálé zákazníky jsou možné slevy.
 • Vytvoření základních stránek a podstránek a implementace obsahu – až do počtu cca 10 stránek v ceně. Rovněž technická on-page SEO optimalizace na straně webu (základní nastavení titulků, správná struktura nadpisů, přehledný kód).
 • Kompletní obsah webu lze upravovat či rozšiřovat přes redakční systém WordPress.

Výhody oproti komerčním šablonám nebo šablonám zdarma

 • Moderní design a kód responzivní šablony.
 • Jednoduchost – šablona není přeplněná funkcemi, které klient nevyužije, jen zbytečně zpomalují chod webu a činí web zranitelnějším.
 • Rychlost – jeden z nejdůležitějších parametrů moderního webu (šablona využívá lazy loading obrázků a minimum externích knihoven).
 • Snadná modularita – znám každý kousek kódu této šablony, snadno ji mohu doplnit o novou funkci, sekci, grafiku.
 • Minimum používaných pluginů – zajištění bezpečnosti a rychlosti.
 • Šablona plně připravena pro moderní WordPress editor Gutenberg pro pokročilou práci s formátováním obsahu.
 • Individuální kreativní grafická úprava pro každý projekt – díky jiným barvám, rozměrům layoutu, typografii a individuálním grafickým prvkům nevypadají projekty stejně.

Nevýhody oproti tvorbě webu
na míru

 1. Není prostor pro zhotovení drátěného modelu, který u tvorby webu na míru bere v potaz preference cílové skupiny návštěvníků, specifika nabízených produktů nebo služeb.
 2. Konzultace před tvorbou webu nejdou do takové hloubky – hůře se odhaluje potenciál pro nové příležitosti a efektivnější marketingový přínos webu.
 3. Obsahová architektura je jednoduchá, strohá.
 4. Netvoří se originální propracovaný grafický design na míru.
 5. Není prostor pro copywriting a kreativní tvorbu obsahu – většinou se na web vloží obsah, který dodá klient.
 6. Bez analýzy klíčových slov a pokročilé SEO optimalizace.

Potřebujete více komplexní řešení?

Zauvažujte nad variantou tvorby webu na míru, neváhejte mě kontaktovat pro více informací.

Portfolio mikrostránek

Příklady webových stránek realizovaných s pomocí šablony: